Proces produkcji

GUTTI - Rynny Toruń

Firma GUTTI kieruje całym procesem produkcyjnym każdego ze swoich wyrobów, poczynając od pozyskania wysokiej jakości metali bazowych (boksyty i aluminium wtórne), poprzez wytop surowca, aż do lakierowania coil coating. GUTTI używa aluminium stopu 3002 i 3005.

Proces lakierowania ciągłego aluminium jest prowadzony w oparciu o najnowszą w branży technologii poliamidowej. Taśmy aluminiowe GUTTI są uszlachetnione powierzchniowo w procesie coil coating, zgodnie z wytycznymi europejskiego stowarzyszenia ECCA (European Coil Coating Association). Aluminium GUTTI jest starannie dobierane pod względem jakościowym i poddawane blisko dwudziestoetapowej obróbce. Po obróbce wstępnej zostaje obustronnie naniesiona i wypalona powłoka gruntująca. Następnie nasze agregaty i piece do wypalania nanoszą kryjącą kolorową warstwę poliamidowo-poliuretanową o grubości 25-35 um.

Dzięki odporności na temperatury w zakresie od (30°C do + 90°C) produkty GUTTI spełniają wszelkie wymagania stawiane przed architekturą zewnętrzną każdego typu. Aluminium z naniesioną warstwą lakieru daje się odkształcać i wyginać, jest odporne na wszelkie substancje chemiczne i warunki atmosferyczne, nie rysuje się i nie strzępi. Dysponujemy trzema liniami lakierniczymi (1250, 600 i 500mm), które pozwalają nam na oferowanie aluminium lakierowanego w rozmiarach od 70 do 1250 mm, w grubości powłoki lakierniczej od 0,20 mm do 2 mm Ogólna wydajność naszej produkcji oscyluje się wokół 42 tysięcy ton rocznie.